Vážení zákazníci, kamenná prodejna i eshop Čistá Země mají pozastavený provoz, o dalších chystaných aktivitách vás budeme informovat.

Obchod se zdravou výživou, drogerií a kosmetikou

Vážení zákazníci, kamenná prodejna i eshop Čistá Země mají pozastavený provoz, o dalších chystaných aktivitách vás budeme informovat.

Obchod se zdravou výživou, drogerií a kosmetikou

O nás

V poslední době mají lidé moc rádi obchody a firmy „s příběhem“. Čtou si rádi o tom, jak se dva lidé seznámili, kdy poprvé přišli na nápad něco vyrábět či prodávat, a jak to vše pokračovalo. Jen málokdy se ovšem dozví, že  se třeba za krásným příběhem  skrývá zahraniční investor a „příběh“ je pouze vymyšlená konstrukce, která má lidi přilákat k tomu, co propaguje. Tak toto u nás vážně nehrozí. Nikdo do našeho obchodu neinvestuje. Vše jsme financovali sami a sami kupovali, vyráběli, navrhovali, malovali, šili, a to vše bylo (až na malé výjimky) dílem rodinným. Rodina a přátelé, abychom byli přesní.

A příběh? Ano, příběh je zajímavý a zároveň ne ojedinělý. Starší žena a mladý muž. Ona nemocná a on neskonale sám. Ona astroložka a duchovní učitelka a on obchodník, provozující několik let obchody se zdravou výživou a toužící po životě v Pravdě, po životě s Bohem. Oba vegetariáni, ona osmnáct a on pět let. Tak se potkali. Stejné názory, stejné hodnoty, ale zároveň protiklady, které se vzájemně doplňují. Sympatie na první pohled.  Občas přátelské objetí na přivítání.  Pak první společná procházka  a první projevení vzájemné přitažlivosti. A láska propukla, jako ohňostroj na Silvestra, očekávaný a přesto překvapující. Ale oba se jí bránili, jak jen mohli. Jenže v rozhovorech pomalu vychází najevo to, co zažívají. Svěřená bolest se snáší lépe. No a pak už první společné bydlení v penzionech, společné čekání na byt, společné všechno. Ona se uzdravuje z nejtěžších problémů. Po roce velmi malá a skromná svatba. Malá, ale krásná. V kruhu rodinném, se synem a jeho přítelkyní, s kamarádkou, se svědky. Taková pohoda. Na krku měla perly, které sama navlékala, kytici z růží a pivoněk, kterou sama uvázala, on byl elegantní a všichni v dobré náladě, smějící se a šťastní. Mohlo by to skončit. Pohádky o zakletých princeznách a krásných princích, co je polibkem probudí, svatbou končívají. Jenže život jde dál.

Obchody se zdravou výživou jsou prodány. Byly ve společném vlastnictví jeho a jeho bývalé manželky. Budování domácnosti, vztahu jejího s dcerkou manžela, vztahu jeho s jejím synem. Všichni mají dobrou vůli. A pak další nápad. Proč bychom nemohli mít obchod se zdravou výživou společně? A taky se zdravou kosmetikou a ekodrogerií. Bylo by to krááásný! Sen. Ale oba dva to prostě myslí vážně. Zadluží se a dají do toho všechny své finance a energii. Chceme být na tomto světě užiteční lidem, přírodě, Bohu. S tímto záměrem budují obchůdek.Se záměrem nejen prodávat potraviny a drogerii, která neničí, ale naopak prospívá, ale prodávat to, co sami používají a co se jim osvědčilo. A poskytovat informace o tom, co je cesta nesobeckého člověka na této zemi, která tolik strádá neomalenými zásahy a rozpínavosti lidskou. Poskytnout informace o tom, jak být zdravější a šťastnější. A pracují na tom oba. Je to dřina. Malování, sestavování regálů, shánění, nákupy, šití závěsů, vytvoření loga a dekorace, naskladňvání, a stovky dalších úkonů. Pomáhají kamarádi a dvě dívky, v obchodu zaměstnané. No a taky pejsek Budulínek. A všichni jsou skvělí. Konečně  přichází ten vytoužený den – 21.října 2018. Den otevření, astrologicky dobře určený – ona je totiž také astroložka, která měla léta svou vlastní astrologickou a duchovní školu v Praze. Trochu sebeironicky dodává „ Ne, bez určení data a hodiny a minuty to tedy nejde.“ A směje se a on taky. Oba mají smysl pro svižný a trochu absurdní humor. A lidé začínají pomalu přicházet a objevovat, co všechno ty regály, vitríny, lednice a stojany s kosmetikou nabízejí, co všechno nabízí Čistá Země.

Zdá se to, jako sladkobolný příběh z červené knihovny. Jenže je to pravda. Z tohoto příběhu nejsou patrné slzičky, pochybnosti, útrapy, fyzické bolesti, úrazy, problémy výchovy a finanční strachy, které toto vše provázely. Ale to vše bylo a je občas přítomné, protože jsme lidé a lidé procházejí sinusoidou vítezství a pádů každý den, důležité je jen, aby výkyvy nebyly velké. Ukázněná a milující mysl dokáže zázraky. Ti, kdo myslí méně na sebe a svoje uspokojení a více na druhé a snaží se pomáhat a pracují s myšlenkou na partnera, manžela, druhé lidi – ti prožijí život naplněný. A ti také mohou říct, že jejich vztah je krásný. A na konci svého pozemského bytí pravděpodobně pocítí uspokojení z tohoto života. Protože jen ti, kdo mají rádi, mohou být milováni. A ti, kdo žijí v druhých jsou živí dvojnásobně.

A tak už jen přejeme všem, aby prožili život v lásce, tvořivosti a v práci pro druhé. A také, aby se v obchodě Čistá Země cítili dobře. A čistě… Jak jinak?

ČISTÁ ZEMĚ

Obchod se zdravou výživou, drogerií a kosmetikou

Adresa:
Londýnská 58
120 00 Praha 2

Otevírací doba:
Po-Pá: 8:30-18:30
(mimo státní svátky)

Kontakt:
info@cistazeme.cz