Vážení zákazníci, kamenná prodejna i eshop Čistá Země mají pozastavený provoz, o dalších chystaných aktivitách vás budeme informovat.

Obchod se zdravou výživou, drogerií a kosmetikou

Vážení zákazníci, kamenná prodejna i eshop Čistá Země mají pozastavený provoz, o dalších chystaných aktivitách vás budeme informovat.

Obchod se zdravou výživou, drogerií a kosmetikou

Protože udržitelný život není jen o potravinách, snažíme se vám přinášet zdraví prospěšné produkty i v dalších oblastech, a to i včetně drogerie. Letos na konci zimy nám byl osud zjevně nakloněn, protože jsme měli to štěstí poznat Hedviku Vychytilovou a její skvělé řemeslné výrobky, které už několik let vyrábí v malé domácí mýdlárničce s hezky českým názvem BOHEMIKUS, přímo v chráněné krajinné oblasti České středohoří. Prostory mýdlárny si s manželem sami svépomocí zrekonstruovali a musíme říci, že se jim to opravdu povedlo. Když jsme tedy dostali pozvání osobně se do mýdlárny podívat, neváhali jsme a vyrazili na výlet.  

      Před vstupem

Hedvika a koníčci 

Na první seznamovací návštěvu jsme si vyjeli v našem elektro autíčku v brzkém předjaří. Energie přírody byla plná dravého života a svět plný prvních jarních vůní. Vřelé přijetí, mazlící se pes, indičtí běžci a překrásná zahrada zasazená do prostředí malebné české vesničky. Dva otevření a milí lidé a jejich dcerka, která nám ukazovala čerstvě vylíhlé japonské křepelky. Vůně kvalitních, ručně dělaných mýdel a čaje z malých, právě utržených bylinek. Jen tak jsme si vyprávěli. Dlouho. Šli jsme se podívat na koně, které paní Hedvika také chová. A slovo dalo slovo. Přivezli jsme si vzorky a za pár dní už v regálech našeho obchodu trůnila nová nabídka šampónů a mýdel BOHEMIKUS.

Kvetoucí zahrada

Tvorba venkovní kuchyně

A druhá návštěva na sebe nedala dlouho čekat. Tentokrát se jednalo o domluvení bezobalového prodeje. Co nás dojalo – paní Hedvika už měla natažený kabel, abychom si u ní mohli dobít elektromobil.  Radost ze setkání. Manžel, který na zahradě zrovna vytvářel venkovní kuchyni.  Rozkvetlé jabloně, kvetoucí zahrada. Vyprávěli jsme si o tom, jak se nám všem vede v tomto těžkém období. Znovu nás okouzlila mýdlárna a vše co s ní souvisí.

                                                           Hedvika ve svém království

Usměvavá Hedvika nás znovu ochotně provedla krásnými prostory a začala nás zasvěcovat do tajů výroby mýdel. Používá metodu za tepla, kdy se při 100 stupních Celsia vaří pečlivě vybrané oleje a další ingredience, ze kterých se pak stane úžasná věc do vaší koupelny.

Olivový olej je zákad

Pečlivé odměření je klíčem k úspěchu

Dostali jsme spoustu rad a informací o tom, jaké oleje se používají a hlavně, jak oleje namíchat tak, aby se vynechal ten palmový! Ano, Hedvika je jedna z mála výrobkyň v ČR, které striktně drží výrobu bez „palmáče“. Základem jsou tedy nejčastěji olej olivový a kokosový a poté další kombinace jako např. slunečnicový olej, bambucké máslo či jiné „dobroty“.

                                                            Se svými poklady

Hedvika se velice zajímá o to, kde ingredience pro svá mýdla pořizuje a jaké pak má její počínání dopady na přírodu. Proto si vybírá jen velmi dobře osvědčené zdroje, často v biokvalitě. A maximum se snaží nakoupit lokálně, např. bylinky pořizuje u kamarádky v jižních Čechách a dokonce i ty krásné roztomilé papírové obaly jsou vyrobeny v ČR, konkrétně ve společnosti PVO Zákupy.

                                                              Hurá se zbožím do Čisté Země

V mýdlárně se nevyrábí jen mýdla, na stránkách https://bohemikus.cz/ najdete kompletní sortiment včetně takových „vychytávek“ jako jsou tuhé šampony, domácí prací prášek (funguje skvěle) nebo jutové žínky. Mimo jiné si vše toto jmenované můžete osahat a očichat i v Čisté Zemi.

                                                            Děkujeme za spolupráci 

Vraceli jsme se mile pohlazeni na duši tímto hezkým setkáním. Celkově nás značka BOHEMIKUS opravdu nadchla. Moc nás těší, když vidíme, s jakou pečlivostí a zdravým enviromentálním smýšlením lze produkovat tak úžasné a užitečné věci a celkově žít. A navíc bez touhy po bezbřehém růstu, hromadění majetku, ale naopak s touhou po kvalitě a udržitelnosti a zdravém životě pro všechny zúčastněné i pro celou planetu.

Pokud vás tato mýdlárna zlákala stejně jako nás, můžete si s Hedvikou domluvit exkurzi nebo dokonce i kurz výroby mýdel. Oboje přímo s ní osobně. Bližší informace se dozvíte na stránkách https://bohemikus.cz/ nebo na jejím FB.

BOHEMIKUS se do Čisté Země prostě hodí

A když jsme zmínili udržitelnost, Hedvika ve spolupráci s Čistou Zemí zahájila i bezobalový prodej vybraných druhů mýdel a šamponů. První vlaštovky už se radují v regále a vyhlížejí své zákazníky. A co nevidět další budou následovat, přijďte se pokochat a ovonět si 😊 A nebo se můžete rovnou podívat na náš e-shop, kde najdete její skvosty rovnou ke koupi.

Děkujeme za pozornost a za případné sdílení, těšíme se na viděnou v Čisté Zemi