Obchod se zdravou výživou, drogerií a kosmetikou

Obchod se zdravou výživou, drogerií a kosmetikou

Máme moc rádi poctivé české farmáře, jejichž práce si nesmírně vážíme a proto se je také snažíme skrze Čistou Zemi co nejvíce podpořit. Jedním takovým krásným příkladem je rodina Vaňkových ze Žatce, která se už 12 let zabývá bio pěstitelstvím a to zejména zeleniny, ale i bylinek a ovoce.

Na kraji Žatce, kousíček od řeky Ohře, nás čekalo velmi vřelé přijetí od bosého pana Vaňka, jeho ženy, 3 dětí, pejska a čínského prasátka jakožto dalšího domácího mazlíčka a také dobrého pomocníka. Prasátko totiž spase vše kolem sebe v malé zahrádce, kromě kopřiv. A těm tak umožnuje dobrý růst. A právě výluh z kopřiv je jedním z důležitých hnojiv v Bio – zemědělství.

Část zahrady u Vaňkových

Hned na první pohled bylo vidět, že rodinné farmaření není žádný med, že je to velká a nikdy nekončící dřina, která se navíc nedá „zapauzovat“ na případný odpočinek. Na několika místech doutnaly zbytky z nočních ohňů – kvůli náhlým nočním mrazíkům bylo nutné pomocí kouřových clon ochránit před mrazem spousty malých výhonků zeleniny a dalších rostlinek, které by bez tohoto zásahu nepřežily. A tak Vaňkovi museli do 4 hodin do rána udržovat oheň a chránit tak úrodu pro své věrné odběratele.

Paní Vaňková přesazuje malé celery

A odpočívat nemohou ani po probdělé noci. Zatímco pan Vaněk vypráví, paní Vaňková s obdivuhodnou obratností přesazuje maličkaté několikacentimetrové celery, aby mohly pokračovat ve svém růstu. Vaňkovi si, až na malé výjimky, pěstují vše od semínka, což je velmi jemná a mravenčí práce s velkými riziky. A my jen upřímně obdivujeme úsilí, které je nutno při tomto vynaložit a posloucháme mnohé o úskalích farmaření.

První výhonky

Sucho, sucho, sucho. Velký problém charakteristický pro dnešní dobu, který řeší Vaňkovi tak, že na zahradě mají 2 studně, ze kterých musí i několikrát denně zavlažovat. Bez vlastní vody by nevzešlo nic. Díky blízkosti řeky by snad měl být vody dostatek i v nadcházejících letech. Nezbývá než doufat.

Sazeničky v pečlivě kontrolovaném skleníku

V několika fóliovnících a skleníku už vidíme první hotové výpěstky – saláty, špenát, ředkvičky ale také připravenou sadbu rajčat a dalších dobrot – vše pečlivě hlídané z hlediska teploty, vlhkosti a škůdců.

Pan Vaněk a první letošní výpěstky

Vaňkovi obhospodařují 2 pozemky v celkové výměře cca 3 hektary a to s minimální mechanizací. Je zde tedy velký podíl ruční práce a při výčtu činností a jejich náročnosti opět nezbývá, než smeknout před úsilím a pílí, která je zde vynakládána. A to vše svépomocí, pouze za přispění brigádníků.  A navíc za přísného dodržení všech podmínek certifikované bio kvality. A nutno podotknout, že bez jakýchkoliv státních dotací či jiné pomoci. Dotační politika v ČR bohužel není nastavena na podporu drobných bio zemědělců. Jediný příjem Vaňkových je tak pouze z prodeje výpěstků. S přihlédnutím k tomuto faktu je jejich zelenina za velmi přijatelné ceny a nezbývá než opět s pokorou obdivovat jejich nasazení i při znevýhodnění skrze pokřivené státní dotace, které bezohledně nahrávají velkým konvenčním pěstitelům, co po sobě (oproti bio farmářům) zanechávají jen smutné dědictví v podobě chemicky promořené a zcela vyčerpané půdy, nemluvě o zdravotních ohroženích pesticidy a fungicidy.

Pan Vaněk ochotně sdílí všechny slasti a strasti farmaření

Povídáme si s Vaňkovými o farmě, o bylinách, zelenině, o divokých včelách, od jejich šestileté dcerky se dozvídáme o tom, že má malá morčátka, pan Vaněk vypráví o svých zkušenostech z cest za zeleninou do zahraničí a o práci na farmě, paní Vaňková si „po žensku“ manželce postěžuje, že nemá čas se ani namalovat.  Pan Vaněk dá k dobru hořce veselou příhodu o brigádníkovi, který při pletí vytrhal zeleninu a plevel ponechal. A tak plyne pro Vaňkovi tolik vzácný čas. I když šťastně nasáváme jemnou vůni rozkvetlých jabloní, čerstvých bylin a zeleniny, víme, že se budeme muset rozloučit.

Ukázka bio bedýnky

Na závěr jsme obdarovaní jejich dobrotami – saláty, ředkvičkami, špenátem, koprem a baby kapustou. Nevydržíme a ujídáme už po cestě zpět, i se zbytky bio hlíny. 😊 A hned po příjezdu si jednoduše upravíme křehký salát s jemnou hořčicovou zálivkou, doplníme ředkvičkami a čerstvým koprem z farmy a když ho na balkoně pojídáme, naplňuje nás vděčnost za to, že i v dnešní době existují takovíto skromní a často neviditelní, ale o to důležitější bojovníci a jsme rádi, že přibývá více a více lidí, kteří si vědomě nacházejí ty „své“ farmáře, za kterými jezdí a které podporují.  

Děkujeme 🙂

Ostatně, víte, že se na tuto farmu můžete podívat i vy? Zaregistrujte se na stránkách http://www.biofarma-zatec.cz/, budete dostávat aktuální nabídku a novinky z farmy a také pozvánky na workshopy pořádané Vaňkovými přímo na farmě.

Pokud se vám líbí to, co Vaňkovi dělají, pomozte nám prosím sdílet tento článek. Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na viděnou v Čisté Zemi.